Daň z nemovitosti . Víte do kdy a jak ji zaplatit?

Daň z nemovitosti . Víte do kdy a jak ji zaplatit?

Nezapomeňte – do konce května musíte uhradit daň z nemovitosti !

Pokud jste se v roce 2022 stali vlastníky nové nemovitosti ( pozemek, zdanitelná stavba, bytová jednotka nebo nebytová jednotka),přiznání k dani jste podávali do konce ledna. Nyní nastává čas splatnosti daně z nemovitosti.

Splatnost daně z nemovitosti ( věcí nemovitých) se řídí tímto daňovým zákonem

  1. Většina daňových poplatníků má povinnost uhradit daň z nemovitosti do konce května ( pokud daň z nemovitosti nepřesáhne částku 5.000,- Kč za rok)

        Pokud je částka daně vyšší než 5.000,- Kč za rok, lze tuto částku rozdělit do dvou stejných splátek      v termínech do 31.května 2023 a 30.listopadu 2023.

 

  1. Pokud jste poplatník daně, který provozuje zemědělskou výrobu nebo chov ryb, je daň splatná ve dvou totožných splátkách, a to nejpozději do 31.srpna a 30.listopadu.

 

Placení daně z nemovitosti si můžete usnadnit a automatizovat :

SIPO

Pokud chcete využít možnost platby přes SIPO, musíte odevzdat svému Finančnímu úřadu oznámení o placení daně z nemovitosti prostřednictvím SIPO. K němu připojte své spojovací číslo SIPO. Více informací najdete na webových stránkách Finanční správy.

Trvalá platba

V tomto případě stačí zajít do své banky a sjednat si trvalou platbu ( případně ji zřídit v internetovém bankovnictví). Pak si můžete být jisti, že budete mít na konci každého května klid.

Potřebné bankovní účty

Důležitá čísla bankovních účtů najdete přímo na stránkách Finanční správy, přičemž předčíslí účtů pro daň z nemovitosti je 7755.

  • Tabulka všech předčíslí je vám k dispozici ke stažení opět na stránkách Finanční správy - tabulka předčíslí
  • Čísla matrik se budou lišit podle krajů. Kompletní seznam opět najdete právě na stránkách Finanční správy 
  • Kód banky bude 0710 ( Česká národní banka) a jako variabilní symbol vepište vaše rodné číslo

 

Pokud máte zájem o podrobnější informace, doporučuji shlédnout přímo portál Finanční správy

Ilona Nováková
Autor: Ilona Nováková

V realitách jsem začala pracovat v roce 2008, v obchodě ale dělám od doby, kdy jsem opustila školu.

Reality se staly mojí srdcovkou. V této práci se snoubí všechno, co mě naplňuje. Pomáhám lidem v náročné životní situaci řešit vše tak, aby to bylo pro ně co nejvýhodnější a aby se necítili pod tlakem. Při tom musím zohlednit i všechny nutné legislativní a logistické procesy. Různorodost a komplexnost práce realitního makléře mě nutí stále na sobě pracovat a vzdělávat se, protože jenom tak mohu zajistit svým klientům své služby na co nejvyšší úrovni.

Ráda s klienty nejprve všechno podrobně rozeberu, abych jim pak mohla najít řešení "šité na míru".  Vždycky tvrdím, že stejně jako získat z prodeje co nejvyšší cenu, je neméně důležité projít procesem v klidu a bez zbytečného stresu a obav. A já vím, že to jde.

K tomu všemu samozřejmě musím využívat i moderní marketingové nástroje, sledovat vývoj realitního trhu a neustále se vzdělávat. Točím video prohlídky, vytvářím Home Staging a pracuji na sociálních sítích. Jednám s katastry nemovitostí, zajišťuji potřebné doklady, jednám s bankami a finančními poradci, konzultuji možná řešení, zajišťuji kontinuitu všech procesů, převádím média, konzultuji daňové otázky atd. Mým cílem je vždy spokojenost klienta. Podle toho poznám, že dělám svoji práci dobře.

Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh a to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Pokud Vás zajímá cokoliv dalšího, neváhejte mě kontaktovat. Úcta a profesionální přístup ke klientům jsou pro mě naprostou samozřejmostí a prioritou. Během své realitní praxe jsem se obklopila opravdovými profesionály a ráda Vám svoje i jejich služby poskytnu.

Těším se na spolupráci s Vámi.

 

 

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení